Još jedna magična utakmica u Kataru: Poslije velike borbenosti i ‘kiše pogodaka’, Gana savladala Južnu Koreju

Nevjerovatan duel u drugom kolu grupe H Svjetskog prvenstva u Kataru odigrale su selekcije Južne Koreje i Gane, a pobjedu je odnio tim Gane rezultatom 3:2.

Južna Koreja je malo bolje otvorila meč i krenula potpuno ofanzivno, ali je izostajala realizacija. S druge strane, Gana je čekala svoju šansu i dočekala je sredinom prvog poluvremena. U 24. minutu Salisu je pogodio za vodstvo svoje ekipe.

Nakon svega 10 minuta novo slavlje ‘Crnih zvijezda’. Ayew je asistirao, a Kudus pogodio i duplirao prednost Gane za konačnih 2:0 prvog dijela. U nastavku je bolje počela Koreja, da bi preko Choa u 58. minutu smanjila rezultatski minus, ali isti igrač ekspresno postiže novi pogodak za izjednačenje već u 61. minutu.

Dva brzo primljena pogotka očigledno nisu mnogo uzdrmala afričku reprezentaciju koja je u 68. minutu stigla do trećeg pogotka. U strijelce se ponovo upisao Kudus za konačnih 3:2.

Sada Gana ima tri boda, dok je Južna Koreja ostala na samo jednom bodu. Sljedeća utakmica ove grupe odigrat će se večeras između Portugala i Urugvaja.