Još samo jedno u nizu katastrofalnih izdanja Leicestera, Sonov hattrick u trijumfu za vrh tabele Tottenhama

Igrači Tottenhama ubjedljivo su savladali Leicester sa 6:2 na svom stadionu u okviru osmog kola engleskog Premiershipa.

‘Lisice’ su dobro počele pogotkom Tielemansa u šestom minutu sa bijele tačke. Tako se na trenutak učinilo da bi Leicester mogao napraviti ozbiljnije probleme Conteovom timu, no od toga nije bilo ništa.

Svega dva minuta poslije Harry Kane pogotkom glavom izjednačava rezultat, da bi već u 21. minutu Dier preokrenuo stvari u korist ‘Spursa’.

Međutim, gosti se nisu predavali. Maddison se upisuje u strijelce i vraća Leicester u život do kraja prvog poluvremena. Nakon odmora, sve je postalo jasnije.

Tottenham je bio dominantniji, a ulaskom Sona uslijedila je totalna rapsodija. Prvo je Bentancur povisio na 3:2, da bi nakon toga nevjerovatni Son sa tri pogotka u 13 minuta nagovijestio kraj svoje krize. Ovo je bila samo još jedna “noćna mora” izabranika Brendana Rodgersa.

Leicester je sada na posljednjem mjestu engleskog Premiershipa sa svega jednim poenom od mogućih 21. S druge strane, Tottenham se našao na drugoj poziciji sa 17 poena, koliko ima i lider Arsenal.