Jota uništio snove Nottingham Foresta: Liverpool zakazao dvoboj s Manchester Cityjem

Nogometaši Liverpoola pobijedili su ekipu Nottingham Foresta s minimalnih 0:1 u susretu četvrtfinala engleskog FA kupa.

Redsi‘ su bili nešto bolji rival u prvom dijelu, igrači Jurgena Kloppa propustili su dvije dobre šanse za vodstvo preko Tsimikasa u 14. i Firmina u 28. minuti, ali je u oba slučaja lopta završila pored gola Foresta.

Domaći su imali priliku utakmice u 76.minuti, ali je Zinckernagel iz sjajne pozicije šutirao pored gola. Nakon samo dvije minute je kazna za ovaj promašaj. Diogo Jota je postigao gol na dodavanje Tsimikasa i odveo Liverpool u polufinale FA kupa.

Do kraja susreta Nottingham Forest je propustio još jednu dobru šansu. Pokušaj glavom Yatesa u 89. minuti zaustavio je Alisson.

Liverpool će u u polufinalu igrati protiv Manchester Cityja na Etihadu, dok se u drugom susretu sastaju Chelsea i Crystal Palace. Dvoboji su na rasporedu 16. i 17. aprila.