Jovetić apsolutni heroj desetkovane Crne Gore, Finska kapitulirala protiv Danske u skandinavskom derbiju

Danas su u terminu od 18 sati odigrane tri utakmice kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Njemačku, a posebno zanimljiv susret bio je onaj između Crne Gore i Bugarske u grupi G.

Crna Gora tri meča ne zna za pobjedu, a večeras je prekinula taj niz, ugostila selekciju Bugarske i osvojila velika tri boda. Poveli su Crnogorci u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena pogotkom Stefana Savića.

U nastavku, tačnije u 58. minutu drugi žuti karton i isključenje dobija Vujačić, pa je domaći tim ostao sa igračem manje. Tri minuta kasnije Despodov ne koristi penal, ali preko Borukova u 79. minutu Bugarska stiže do poravnanja. Ipak, šok u sudačkoj nadoknadi drugog dijela za goste. Jovetić je u 97. minutu glavom matirao golmana Bugarske za konačnih 2:1.

U skandinavskom derbiju grupe H snage su odmjerile reprezentacije Finske i Danske. Činilo se da neće biti pogodaka, ali su na kraju ipak bolji bili gosti sa minimalnih 1:0. Maehle je asistirao za Hojbjerga koji trese mrežu Finske i postiže jedini pogodak na utakmici.

Poprilično loš meč odigrali su Farski Otoci i Moldavija u grupi E, a odlučio je jedan pogodak i to onaj Rate za goste. Inače, danas su u ranijem terminu igrali Kazahstan i Sjeverna Irska u meču grupe H. Samorodov je presudio gostima i donio velika tri boda Kazahstanu.