JUNAK PORTUGALA: Cristiano Ronaldo je srušio svjetski rekord!

Portugal je na krilima fantastičnog Cristiana Ronalda pobijedio Irsku rezultatom 2:1 u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo.

Pogotkom glavom za 1:1 u 89. minuti novi napadač Manchester Uniteda je postao svjetski rekorder po broju pogodaka za reprezentaciju.

Bio mu je to 110. pogodak u 180. nastupu za ‘Selecção‘ i tako je nadmašio legendarnog Iranca Alija Daeija koji je od 1993. do 2006. u 149 utakmica za Iran postigao 109 pogodaka.

Međutim, tu se fantastični Ronaldo nije zaustavio pa je u 96. minuti dvoboja s Ircima zabio za veliki preokret i pobjedu Portugala. Još jednom je sjajno skočio i iz vrlo teške pozicije poslao loptu u suprotni kut. Zbog burne proslave “nagrađen” je žuti karton.

Prije toga je Irska povela u 45. minuti pogotkom Johna Egana, a Ronaldo je svjetski rekord propustio srušiti još u 15. minuti kada nije kazneni udarac nije pretvorio u pogodak.