JUNAK ROME: 18-godišnjak nakon prvijenca odjurio u zagrljaj Mourinhu i podsjetio ga na skupocjeno obećanje

Nogometaši Rome slavili su u 13. kolu Serie A na gostovanju kod Genoe sa 2:0, a junak ‘Vučice’ bio je 18-godišnji Felix Afena-Gyan, koji je zabio oba gola i kojem je Mourinho obećao poseban poklon.

Tinejdžer iz Gane u igru je ušao u 75. minuti, a sedam minuta kasnije je nakon kontranapada i asistencije Mkhitaryana majstorski zabio za 1:0. U nadoknadi isti napadač je postavio konačnih 2:0 i donio sedmu pobjedu rimskom sastavu ove sezone.

Afena-Gyan postao je tako prvi igrač rođen 2003. godine koji je zabio gol u Serie A, a nakon prvijenca potrčao je prema klupi u zagrljaj treneru Mourinhu, koji je otkrio da mu je obećao kupiti skupe kopačke.

Primavera trenira u našoj blizini, on i još 3-4 juniora često treniraju s nama. Oduševila me njegova smirenost pred golom. Tehnički nije savršen, ali je hladnokrvan. Zapanjila me njegova fizička snaga i njegova poniznost. Obećao sam mu da ću mu kupiti neke skupe kopačke koje koštaju 800 eura (smijeh) i dotrčao je do klupe da me podsjeti. Afena-Gyan će sada ostati s nama u prvoj ekipi, a sutra ću mu kupiti kopačke“, kazao je Jose Mourinho.

Roma je tako prekinula seriju od dva uzastopna poraza i nakon 13 kola drži peto mjesto sa 22 osvojena boda.