Juventus, Chelsea i Barcelona opravdali ulogu favorita, Leipzig nakon preokreta savladao PSG

Susretima u grupama E, F, G i H kompletirano je treće kolo Lige prvaka. Favoriti su opravdali očekivanja i zabilježili su sigurne pobjede.

Barcelona je u grupi G dočekala desetkovani Dinamo Kijev i slavila je rezultatom 2:1. Lionel Messi u 5. i Gerard Pique u 65. minuti su pogodili za 2:0, a konačnih 2:1 je postavio Maksim Cigankov u 75. minuti susreta.

Juventus je u ovoj grupi rezultatom 4:1 u gostima savladao Ferencvaroš zahvaljujući po dva pogotka Alvara Morate i Paula Dybale, dok je počasni pogodak za domaću ekipu postigao Franck Boli u 90. minuti.

U grupi E Chelsea je savladao Rennes sa 3:0 pogocima dvostrukog strijelca Time Wernera i Tammyja Abrahama, a Sevilla nakon preokreta Krasnodar rezultatom 3:2.

Borussia Dortmund je upisala rutinsku pobjedu u gostima kod Club Bruggea sa 3:0, dok je u zanimljivom duelu Leipzig savladao oslabljeni PSG sa 2:1 nakon preokreta.