Juriš na 15. titulu: Real Madrid napravio još jedan čudesan preokret i osigurao finale Lige prvaka

RealMBAY

Nogometaši Reala plasirali su se u finale Lige prvaka nakon što su u revanš susretu polufinala kao domaćini pobijedili Bayern rezultatom 2.1, te su nakon 2:2 u Minhenu u prvoj utakmici prošli dalje.

Real je bolje otvorio utakmicu, bio je opasniji, ali Manuel Neuer je bio nesavladiv. U 13. minuti Vinicius je pogodio stativu, potom mu se lopta odbila nazad u noge. Ponovo je šutirao, ali je Neuer fantastično odbranio i spasio svoj tim.

Bayern je uzvratio u 28. minuti. Kane je iz okreta dobro uputio udarac sa 16 metara, ali je Lunin odbio loptu u korner. Do isteka prvog poluvremena ponovo je prijetio domaći tim, ali Neuer je bio fenomenalan.

Drugo poluvrijeme bilo je podjednako dobro. Prvo je Dier spasio Bayern nakon dodavanja Viniciusa na startu drugog dijela, a onda je Carvajal na drugoj strani u posljednji tren blokirao šut Daviesa.

Vinicius je i u 59. minuti pokušao iz slobodnog udarca, ali Neuer je izvadio loptu ispod prečke. Minut kasnije Brazilac je ušao u sredinu i uputio udarac, ali ponovo je jemački čuvar mreže spasio goste.

U 66. minuti Musiala je gađao pod prečku, ali je Lunin odbranio. I onda u 68. minuti gosti su poveli.

Bila je to brza kontra Bayerna, Kane je našao Daviesa na lijevoj strani, a Kanađanin je šutirao desnom nogom i fenomenalno pogodio suprotni ugao Luninova gola za vodstvo Bavaraca 1:0.

U 71. minuti Real je postigao pogodak, ali je on poništen zbog prekršaja u napadu. Naime, Nacho je gurnuo Kimmicha rukama u lice pa je Marciniak poništio gol nakon gledanja VAR-a.

I kada se činilo da je sve gotovo, Real je po ko zna koji put došao do čudesnog preokreta. Prvo je u 88. minuti Joselu iskoristio katastrofalnu grešku Neuera koji je ispustio loptu, a rezervista Reala je spremno dočekao i poslao u mrežu za 1:1.

Pogodak je dao krila igračima Reala koji su u 92. minuti stigli do potpunog preokreta, a ponovo je junak bio Joselu koji je na pas Rudigera poslao loptu u mrežu za 2:1 i plasman u 18. finale Lige prvaka Reala u historiji.

Real je tako prošao u finale Lige prvaka gdje će 1. juna na Wembleyju u Londonu igrati protiv Borussije Dortmund.