Juve porazom u Udinama propustio prvu meč-loptu, Lazio osigurao Ligu prvaka

Juventus nije uspio potvrditi devetu titulu prvaka Italije u nizu, a ukupno 36. u povijesti. ‘Bianconeri’ su utakmici 35. kola Serie A na gostovanju kod Udinesea poraženi sa 1:2.

Ekipi Maurizija Sarrija je za osiguravanje ‘Scudetta‘ bila potrebna pobjeda protiv Udinesea, a nakon prvog dijela je unatoč nemaštovitoj igri imala vodstvo zahvaljujući pogotku De Ligta (42′).

No, Juve je za slabu igru u Udinama kažnjen u drugom dijelu, prvo je Nestorovski u 52. minuti glavom poentirao za 1:1, da bi u samoj završnici Fofana zabio za veliki trijumf Udinesea.

Juve je tako ostao prvi sa 80 osvojenih bodova, šest više od drugoplasirane Atalante, a sedam više od trećeplasiranog Intera. Novu šansu za potvrdu titule imat će u nedjelju kada dočekuje Sampdoriju.

S druge strane, Udinese je s ova tri boda praktički osigurao ostanak u elitnom rangu, sada je 15. sa 39 osvojenih bodova, sedam više od 18. Leccea koji se nalazi u opasnoj zoni.

U kasnijem susretu Lazio je osigurao svoje mjesto u Ligi prvaka. To im je donijela domaća pobjeda protiv Cagliarija sa 2:1.

Gosti su poveli u završnici prvog poluvremena kada se na listu strijelaca upisao Simeone. No, već u drugoj minuti nastavka Milinković-Savić je izjednačio prekrasnim udarcem s distance, da bi pobjedu Laziju donio Immobile pogotkom u 60. minuti.

Lazio je ostao četvrti sa 72 osvojena boda, dok je Cagliari 13. sa 42 osvojena boda.