JUVE UZ DOSTA MUKE SRUŠIO NAPOLI: ‘Stara dama’ predvođena Ronaldom osvojila Superkup Italije

Nogometaši Juventusa su u susretu Superkupa Italije pobijedili Napoli rezultatom 2:0 i po deveti put osvojili taj trofej.

Juventus je poveo pogotkom Cristiana Ronalda u 64. minuti. Nakon udarca iz kuta lopta se odbila od Napolijevog igrača ispred Ronalda koji ju je silovitim udarcem poslao u gol. Portugalcu je to bio 20. pogodak u isto toliko nastupa za ‘Staru damu‘ ove sezone.

Napoli je najveću šansu za izjednačenje imao u 80. minuti kad je McKennie neoprezno u kaznenom prostoru faulirao Mertensa. Kazneni udarac je izveo kapetan Insigne, Szczesnyja poslao u suprotnu stranu, ali je promašio cijeli gol.

Nakon udarca iz kuta u šestoj minuti sudačke nadoknade Juventus je odigrao brzu kontru, McKennie je nesebično asistirao Morati koji je loptu poslao u prazan gol za konačnih 2:0.