Juventus i Inter remizirali na Allianz stadionu u velikom italijanskom derbiju

Nogometaši Juventusa i Intera podijelili su bodove na Allianz stadionu u 13. kolu Serije A odigravši neriješeno 1:1.

‘Stara dama’ je u vodstvo stigla u 27. minuti kada je Vlahović pogodio na asistenciju Chiese.

No, samo pet minuta nakon toga, Martinez je izjednačio nakon dodavanja Thurama. Ujedno je 1:1 bio i rezultat prvog poluvremena.

Drugo poluvrijeme bilo je dosta siromašnije, a tome svjedoči i činjenica da smo vidjeli tek jedan udarac Intera, dok Juventus nije ni pokušavao napasti. Iako je Inter imao i dominaciju u posjedu lopte, te nešto više opasnijih napada, mreže se više nisu tresle.

Inter i Juventus su ostali na prva dva mjesta Serije A nakon večerašnjeg derbija. Inter ima dva boda više (32).

U narednom kolu Inter gostuje Napoliju, dok će Juventus u goste Monzi.

Ranije danas, Roma je bila sigurna u Rimu protiv Udinesea 3:1. Sassuolo je u utakmici dana savladao Empoli 4:3, dok je Cagliari podijelio bodove sa Monzom remijem 1:1. Frosionone je kod kuće sa 2:1 porazio Genou.