Juventus i Milan remizirali u derbiju na San Siru, ‘Rossoneri’ propustili priliku da se približe prvoplasiranom Interu

Derbi 23. kola Serie A igrao se između Juventusa i Milana, a susret je završen bez postignutih golova.

U 20. minutu Milan je imao prvu šansu na utakmici. Rafael Leao se našao u sjajnoj šansi, no njegov udarac još bolje je odbranio Wojciech Sczcesny.

S druge strane, izgledalo je da se ekipa Juventusa isključivo brani, s obzirom da nisu bili konkretni u napadu prvih 45 minuta. Na odmor se otišlo rezultatom 0:0.

U drugom poluvremenu treneri su na obje strane izmjenama pokušavali nešto promijeniti, ali do promjene rezultata nije došlo.

Što se tiče statistike, ona je većinski bila na strani ‘Rossonera’. Pored toga, izabranici Stefano Piolija nisu uspjeli doći do tri boda i tako se približiti prvoplasiranom Interu.

Juventus se nalazi na petoj poziciji Serie A sa 42 boda na svom kontu, dok Milan dijeli drugu poziciju sa Napolijem. Oba kluba imaju po 49 bodova.