Juventus i Roma u prvom derbiju nove sezone Serije A podijelili bodove

Nogometaši Juventusa i Rome podijelili su večeras u Torinu bodove odigravši utakmicu bez pobjednika rezultatom 1:1.

Utakmica 3. kola italijanske Serije A krenula je na spektakularan način budući da je mrežu iz slobodnjaka zatresao Dušan Vlahović.

Mladi napadač je silovitim udarcem sa skoro 30 metara savladao Rui Patricija i tako nagovijestio pravu borbu u nastavku susreta.

Mogao je Juventus i do zvučnijeg vodstva, ali je pogodak Locatellija poništen zbog igranja rukom Vlahovića.

Roma do izjednačenja stiže tek u 70. minuti preko Abrahama i tada Mourinho u svom stilu potpuno zatvara utakmicu.

To je rezultiralo remijem i podjelom bodova, a Juventus nakon ovog derbija ima četiri boda i na sedmoj je poziciji.

Četvrtu poziciju tabele Serije A drži Roma sa šest bodova i prvim remijem u novoj sezoni.