Juventus ‘kroz iglene uši’ protiv Leccea u Torinu, Dušan Vlahović konačno prekinuo post i pogodio u Seriji A

Juventus je u 33. kolu italijanske Serie A savladao Lecce na svom terenu rezultatom 2:1 i tako došao do izuzetno važnih bodova u borbi za Ligu prvaka.

Iznenađujuće otvorena utakmica donijela je zaista veliki broj prilika i navijači na Allianz stadionu zasigurno su mogli uživati, a njihov voljeni klub je pobijedio kada je najbitnije.

Lecce je već u trećoj minuti postigao pogodak, ali je isti opravdano poništen. Juve se zatim “probudio” te u 15. minutu susreta zahvaljujući fenomenalnom pogotku Leandra Paredesa iz slobodnog udarca stigao do prednosti.

U 26. minutu je poništen pogodak i Mirettiju, da bi 10 minuta kasnije Ceesay zabio sa bijele tačke nakon što je penal skrivio Danilo za poravnanje rezultata.

‘Stara dama’ je na odmor ipak otišla sa vodstvom. Dušan Vlahović je prekinuo golgeterski post i poslije 11 utakmica u Seriji A napokon upisao svoje ime u listu strijelaca u 41. minutu za, ispostavit će se, konačnih 2:1.

Juventus se trenutno nalazi na drugom mjestu Serie A sa 63 osvojena boda, te ima dva boda više od trećeplasiranog Lazija. Lecce je 16. sa svega 31 bodom na svom kontu.