Juventus na domaćem terenu slavio u derbiju, Inter ipak preslab za ‘posrnulog velikana’

Na Allianz stadionu u Torinu večeras smo gledali derbi kola talijanske Serie A između Juventusa i Intera, a domaćin je slavio rezultatom 2:0.

U prvom poluvremenu i jedni i drugi su imali neke svoje prilike. Najbolju za Juve propustio je Bremer, dok u redovima ‘Nerazzurra’ dovoljno precizni nisu bili Džeko i Dumfries.

Na samom otvaranju drugog dijela igre ‘Stara dama’ stiže do vodstva. Kostić asistira za Rabiota koji hirurški precizno pogađa mrežu Onane za 1:0.

Poslije svega 10 minuta nova asistencija za Srbina, a ovog se puta u strijelce upisao Danilo za konačnih 2:0 i veliko slavlje navijača “posrnulog velikana” Italije.

Jasno je da Juve igra u izuzetno lošoj formi i na proljeće će igrati tek Europa ligu, ali je svejedno večeras bio prejak za Inter. ‘Bianconeri’ su sada peti sa 25 bodova, dok je milanski velikan na dvije pozicije niže sa bodom manje.