Juventus na krilima Morate savladao Bolognu

Momčad Juventusa je u okviru 18. kola italijanske Serie A savladala ekipu Bologne rezultatom 2:0.

‘Stara dama’ nije gubila vrijeme, pa je već u šestom minutu susreta na asistenciju Bernardeschija mrežu domaćina pogodio Alvaro Morata.

Bologna je do prve ozbiljnije prilike došla u 23. minutu kada je Mattias Svanberg promašio veliki zicer u petercu. Šveđanin je loptu poslao nekoliko centimetara pokraj lijeve stative.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo većih šansi, a na odmor se otišlo rezultatom 1:0.

Igrao se 66. minut kada je Nicolas Dominguez uputio udarac ka golu Juventusa, no Wojciech Szczesny je predvidio njegovu namjeru i sa dobrom odbranom spriječio njegov pokušaj.

Nakon samo tri minuta Juan Cuadrado je na asistenciju Alvara Morate postigao pogodak i udvostručio prednost torniskog tima. To je bio i zadnji pogodak na utakmici, a rezultat je glasio 2:0.

Juventus ovom pobjedom dijeli poziciju broj pet na tabeli Serie A sa Romom, a obje ekipe imaju po 31 bod. Dok je Bologna na desetoj poziciji sa 24 osvojena boda.