Juventus “na mišiće” pobijedio Lecce i izbio na drugu poziciju Serie A

Nogometaši Juventusa pobijedili su Lecce u meču 6. kola italijanske Serije A i probili se na drugo mjesto na tabeli. ‘Stara dama’ na domaćem terenu upisala je minimalnu pobjedu rezultatom 1:0.

U prvom poluvremenu viđena je tek jedna ozbiljna šansa i to u režiji Juventusovog Chiese, ali je njegov udarac otišao pored gola. Na poluvrijeme se otišlo bez pogodaka.

Odlučujući trenutak utakmice i gol vrijedan pobjede Juventusa i osvajanja tri boda postigao je Arkadiusz Milik u 57. minuti i to nakon što je dobro iskoristio gužvu u kaznenom prostoru gostujuće ekipe i najbolje se snašao te poslao loptu u mrežu.

Do kraja meča, Juventus je kontrolisao tempo utakmice i na već sada viđen način došao do pobjede koja mu donosi drugo mjesto na tabeli Serije A. Na svom kontu, momčad Maxa Allegrija ima 13 osvojenih bodova.

S druge strane, Lecce je ostao na odličnom četvrtom mjestu sa 11 osvojenih bodova iz šest utakmica.