Juventus na mišiće stigao do pobjede protiv Rome, Szczesny junak

Nogometaši Juventusa pobijedili su ekipu Rome u derbiju 8. kola Serie A s minimalnih 1:0.

Roma je tijekom svih 90 minuta bila bolji protivnik na terenu, ali jedan pogodak iz prvog poluvremena bio je dovoljan Juventusu da u “svom stilu” dođe do trijumfa i osvoji velika tri boda.

Prvu priliku na utakmici imao je Mancini kada mu je udarac glavom zaustavio Szczesny, a odmah na drugoj strani stigla je kazna i to nakon što je Kean uz dosta sreće glavom zabio za 1:0.

Imala je Roma priliku u završnici prvog dijela da iz kaznenog udarca dođe do izjednačenja, iako je prije penala Abraham postigao gol, ali raspoloženi Szczesny je pročitao namjeru Veretouta i zaustavio je njegov pokušaj.

U drugom dijela je Roma u potpunosti dominirala terenom, dok je Juventus svoje prilike čekao iz kontranapada, ali ‘Vučica‘ nije uspjela doći do pogotka i vratiti se u utakmicu.

Naravno, najveće zasluge za to idu nogometašima Juventusa koji su se majstorski branili i na kraju sačuvali svoj gol.

Roma unatoč porazu ostaje na četvrtom mjestu sa 15 osvojenih bodova, dok je Juventus sada skočio na sedmo mjesto sa 14 osvojenih bodova.

U sljedećem kolu Juventus igra veliki derbi protiv Intera u gostima, dok će Roma dočekati prvoplasirani Napoli.