Juventus na Ronaldov pogon ‘potopio’ Barcelonu, RB Leipzig izbacio Manchester United

Nogometaši Barcelone poraženi su na svom terenu od Juventusa rezultatom 0:3 u derbiju posljednjeg, šestog kola grupe K Lige prvaka.

Juventus je golovima Cristiana Ronalda iz penala u 13. i McKennieja u 20. minuti poveo 2:0. U 52. minuti još jedan kazneni udarac za goste koji je opet sigurno realizirao Ronaldo za konačnih 3:0.

U drugom susretu te grupe Dinamo Kijev pobijedio je Ferencvaroša 1:0 pogotkom Popova.

Juventus je prvi u grupi sa 15 bodova, jednako koliko ima i drugoplasirana Barcelona. Dinamo ima četiri, a Ferencvaroš se oprostio od Europe s jednim bodom.

Chelsea je na Stamford Bridgeu remizirao 1:1 protiv Krasnodara u grupi E. Gosti su poveli pogotkom Cabelle u 24. minuti, a Jorginho je poravnao u 28. minuti iz penala.

Sevilla je golovima Kounde iz 32. minute te En-Nesyrija iz 45. i 83. nadigrala 3:1 Rennes u gostima. Za francuski sastav je u 86. minuti zabio Rutter.

Chelsea je prvi u grupi E sa 14 bodova, Sevilla je druga sa 13, Krasnodar je treći sa pet, a Rennes posljednji s jednim bodom.

U grupi H RB Leipzig je vodio 3:0 protiv Manchester Uniteda golovima Angelina u 2., Haidare u 13. te Kluiverta u 69. minuti, ali gosti su preko Fernandesa u 80. i Pogbe ublažili poraz (3:2).

Susret PSG-a i Basaksehira je prekinut zbog rasizma, o čemu detaljnije možete pročitati OVDJE. Ukoliko UEFA ne kazni PSG, u osminu finala će RB Leipzig i francuski sastav, dok će u Europa ligu Manchester United. Basaksehir se svakako oprostio od Europe.