Juventus na svojstven način savladao Torino, Pirlo sačuvao posao

Momčad Juventusa stigla je do trijumfa protiv Torina u 10. kolu italijanske Serije A zahvaljujući velikom preoretu u finišu meča rezultatom 2:1.

Torino je u vodstvo stigao već u devetoj minuti golom koji je postigao N’Koulou nakon kornera, a to je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu Torino se dobro branio, Juventusu je poništen i gol u 57. minuti koji je postigao Cuadrado, a onda u samom finišu meča, tačnije od 77. do 89. minute aktuelni prvak Italije dolazi do preokreta.

Prvo je McKennnie glavom pogodio u 77. minuti za 1:1, da bi u 89. minuti nakon gotovo identične akcije pogodio Bonucci. Defanzivac je tako osim pobjede donio i nešto mirniji period Andrei Pirlu.

Juventus se vratio na drugo mjesto na tabeli sa 20 osvojenih bodova, tri manje od prvoplasiranog Milana koji svoj meč tek treba igrati protiv Sampdorije u gostima, dok je Torino na 18. poziciji.