JUVENTUS NANIO MILANU PRVI PORAZ: Na Chiesin pogon do velike pobjede

U velikom derbiju 16. kola Serie A Juventus je u gostima pobijedio Milan sa 3:1 te je tako ‘Rossonerima’ nanio prvi poraz u sezoni.

Gosti su poveli u 18. minuti pogotkom Chiese nakon majstorske asistencije Dybale petom. Međutim, četiri minute prije odlaska na predah ‘Rossoneri‘ nakon jedne kontre dolazi do izjednačenja. Leao je napravio većinu posla, a onda lijepo uposlio Calabriju koji preciznim udarcem pogađa same rašlje.

Tim Andree Pirla u nastavku dolazi do novog vodstva. Igrala se 62. minuta kada su opet na scenu stupili Chiesa i Dybala. Argentinac je dodao do briljantnog Chiese koji još jednom majstorski trese protivničku mrežu.

Sve dileme oko pobjednika otklonio je Amerikanac McKennie u 76. minuti. U ulozi asistenta našao se Kuluševski. Bio je to gol za konačnih 3:1.

Unatoč porazu Milan je ostao lider Serie A sa 37 bodova i ima jedan bod više u odnosu na drugi Inter, dok je Juventus četvrti sa sedam bodova manje, ali i susretom manje od Milana.