Juventus odlično iskoristio Interov kiks i približio se lideru Serie A, Rabiot i Vlahović srušili Romu u Torinu

Nogometaši Juventusa su u utakmici 18. kola italijanske Serie A slavili sa minimalnih 1:0 protiv Rome na domaćem terenu.

Cristante je već u petom minutu pogodio stativu domaćina, a nakon toga nije bilo šansi koje bi trebalo posebno naglasiti, osim pokušaja Kostića u 42. minutu i mreže su mirovale do kraja prvog poluvremena.

No, u drugom dijelu igre fenomenalan start Juventusa. Adrien Rabiot je u 47. minutu iskrostio odlično proigravanje Dušana Vlahovića i sjajno zabio za, ispostavit će se, konačnih 1:0.

Do kraja susreta viđena je još samo jedna prava prilika i to od strane ‘Stare dame’. McKennie se oprobao, ali je njegov udarac uspio odbraniti Rui Patricio.

Juventus je ovom pobjedom došao na samo dva boda zaostatka za liderom Serie A, Interom, koji je sinoć kiksao, dok je Roma ostala na sedmom mjestu sa 28 osvojenih bodova.