Juventus “prosuo” bodove i u Firenci, Inter teškom mukom slomio otpor sjajne Verone

Nogometaši Juventusa remizirali su na gostovanju u Firenci protiv Fioretnine 1:1 u okviru 33. kola Serije A.

‘Viola’ je povela u 29. minuti kada jedanaesterac na maestralan način izvodi Dušan Vlahović.

Sami početak drugog dijela je period koji je pripao Juventusu, a tada je ujedno i postignut posljednji pogodak na susretu.

Cuadrado je uposlio MoratU koji u 46. minuti matira Dragowskog za konačnih 1:1.

Juventus je ponovo “prosuo bodove” i sada je sve dalje vrhu tabele. ‘Stara dama’ trenutno je treća sa 66 bodova i utakmicom više u odnosu na Atalantu.

Fiorentina je s druge strane na 14. poziciji sa 34 osvojena boda.

Inter je dugo lomio otpor Verone, ali je u istom terminu uspio osvojiti tri boda.

Čovjek odluke ponovo je bio Matteo Darmian svojim pogotkom u 76. minuti susreta za konačnih 1:0.

Inter se sada nalazi na 15 bodova prednosti i utakmicom više u odnosu na Milan.

Verona je na odličnoj desetoj poziciji sa 41 bodom iz 33 utakmice ove sezone.

Nešto ranije danas je Udinese na gostovanju kod Beneventa slavio sa 4:2.