Juventus razočarao svoje navijače u Torinu, Nantes pred uzvrat ima itekako povoljan rezultat protiv ‘Stare dame’

Nogometaši Juventusa ugostili su ekipu francuskog Nantesa u Torinu u okviru meča šesnaestine finala Evropske lige, te remizirali rezultatom 1:1.

Juventus je odlično otvorio utakmicu, stigao do nekih šansi i već u 13. minutu poveo. Sjajno su sarađivali Vlahović i Chisea. Italijan je asistirao za Srbina koji pogađa za 1:0.

Juve je i nakon postignutog pogotka nastavio biti bolji rival, ali nije bilo sreće. Stvarale su se silne prilike pred golom gostiju, no izostala je realizacija.

Da sve bude gore pobrinuo se Blas u drugom poluvremenu, tačnije u 60. minutu susreta, kada je uspio zabiti za konačnih 1:1 i tako svom Nantesu zadržati šanse za uzvrat.

‘Stara dama’ i dalje je bila dominantna. Izabranici Massimiliana Allegrija prijetili su najviše preko Chiese, a bivši nogometaš Fiorentine definitivno nije imao sreće večeras, pa se njegov tim morao zadovoljiti remijem.