Juventus savladao Udinese i tako se izjednačio sa Atalantom na četvrtoj poziciji Serie A

Juventus je u okviru 22. kola Serie A savladao Udinese rezultatom 2:0 i tako se bodovno izjednačio sa ekipom Atalante na četvrtoj poziciji.

Prvi pogodak za ‘Staru damu’ postigao je Paulo Dybala u 19. minutu susreta. Argentinac se odlično snašao i pogodio za vodstvo svog tima.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo većih uzbuđenja, a rezultat je glasio 1:0. Juventus je tako na odmor otišao sa jednim pogotkom prednosti.

U nastavku svoju šansu imao je Juan Cuadrado kada je odlično šutirao iz slobodnog udarca, no njegov pokušaj odbranio je Daniele Padelli.

U 65. minutu susreta Dybala je ponovo bio u centru pažnje. Napadač je šutirao malo pokraj lijeve stative gola gostiju i rezultat je ostao 1:0.

Mattia De Sciglio je pokazao odličnu tehniku i lijepo centrirao u 79. minutu, da bi Weston McKennie loptu glavom pospremio u mrežu Udinesea. Konačan rezultat susreta glasio je 2:0.

Juventus se ovom pobjedom izjednačio sa Atalantom na četvrtoj poziciji Serie A, a obje ekipe imaju po 41 osvojen bod. Udinese je na 14. poziciji sa 20 osvojenih bodova.