Juventus se lako obračunao sa Cagliarijem, Schevchenko iznenadio Atalantu

Nogometaši Juventusa upisali su rutinsku pobjedu u 19. kolu italijanske Serije A protiv Cagliarija rezultatom 2:0.

‘Stara dama’ je u vodstvo došla u samom finišu prvog dijela, tačnije 40. minuti preko Keana kojem je ovo bio treći pogodak u prvenstvu.

Trijumf i tri boda za domaći tim potvrdio je Bernardeschi u 83. minuti na asistenciju Kuluševskog.

Juventus nakon ovog trijumfa zauzima petu poziciju Serije A sa 34 osvojena boda.

S druge strane, Cagliari je u opasnoj zoni sa 10 bodova i za ostanak u društvu najboljih će mu trebati konkretniji rezultati.

Genoa koju sa klupe predvodi legendarni Andriy Schevchenko iznenađujuće je remizirala sa Atalantom 0:0.

Nakon ovog velikog podviga Genoa ima 11 bodova iz 19 utakmica i zauzima opasnu 18. poziciju.

Atalanta je u mini krizi i sada je sve dalje od prve tri pozicije sa 38 bodova.