Juventus siguran protiv Genoe, Shevchenko upisao novi poraz

Nogometaši Juventusa su u okviru 16. kola Serie A savladali ekipu Genoe rezultatom 2:0, a Andriy Shevchenko je upisao treći poraz otkada je na klupi kluba sa Luigi Ferrarisa.

Izabranici Massimiliana Allegrija bili su konkretniji od samog početka, pa je već u devetom minutu Juan Cuadrado ‘Staru damu’ doveo u vodstvo fantastičnim pogotkom iz kornera.

Do sljedeće velike šanse čekalo se sve do 37. minuta kada je Matthijs de Ligt pokušao glavom, no Sirigu je odlično odbranio njegov udarac. Nakon samo jednog minuta sjajnu priliku imao je Alvaro Morata, ali Španac nije uspio savladati Sirigua.

Konačan rezultat prvog poluvremena glasio je 1:0.

Već u 53. minutu opet je glavni akter bio Alvaro Morata, napadač se oprobao nakon lijepog solo prodora, no nije uspio savladati Sirigua.

Igrao se 82. minut kada je na asistenciju Federica Bernardeschija loptu u mrežu pospremio Paulo Dybala i postavio konačan rezultat susreta koji glasi 2:0.

Ovom pobjedom Juventus je izbio na peto mjesto Serie A sa 27 osvojenih bodova, a Genoa se našla u zoni ispadanja na 18. poziciji sa samo deset osvojenih bodova.