Juventus siguran protiv Salernitane, Dybala promašio penal

Juventus je u okviru 15. kola Serie A pobijedio ekipu Salernitane rezultatom 2:0, a pogađali su Paulo Dybala i Alvaro Morata.

Izabranici Massimiliana Allegrija su krenuli ofanzivno od starta utakmice, no prvu konkretniju šansu imala je Salernitana kada je Simy šutirao glavom, ali lopta je završila pokraj gola.

Igrala se 21. minuta susreta kada je na asistenciju Dejana Kuluševskog precizan bio Dybala. Argentinac je volejom sjajno šutirao i pogodio mrežu nemoćnog Beleca.

Nakon samo sedam minuta Juventus stiže do drugog pogotka preko Chiellinija, ali je nakon odluke VAR-a isti poništen. Na odmor se otišlo rezultatom 1:0.

Već u 50. minuti susreta Salernitana pravi dvostruku izmjenu, da bi u 59. minuti Luca Ranieri pogodio stativu Wojciecha Szczesnyja.

U 66. minutu Massimiliano Allegri se također odlučio na dvostruku izmjenu, da bi četiri minute kasnije asistenciju Bernardeschija u pogodak pretvorio rezervista Morata. U samom finišu utakmice ‘Stara dama’ stiže do penala kojeg nije realizovao Dybala.

Konačan rezultat utakmice glasio je 2:0. Juventus se nakon ove pobjede našao na sedmom mjestu sa 24 osvojena boda, dok je Salernitana posljednja na tablici sa samo osam osvojenih bodova.