Juventus slavio minimalnu pobjedu na teškom gostovanju Fiorentini i približio se Interu na vrhu tabele Serie A

Nogometaši Juventusa su u utakmici 11. kola italijanske Serie A imali jako teško gostovanje kod Fiorentine, no na kraju su ipak slavili sa minimalnih 1:0.

Juve je do pogotka došao već u 10. minutu susreta i to je zapravo bio jedini pogodak na utakmici. Fabio Miretti postigao je prvijenac za ‘Staru damu’ i donio velika tri boda.

Nakon toga su se redali napadi domaćina. Sijevalo je na sve strane, a igrači tima iz Firence nisu se libili ni pokušaja sa distance. Međutim, rezultat je ostao isti.

Iskusni Massimilano Allegri pronašao je savršen način kako da odbrani stečenu prednost, te ‘Viola’ nije nikako mogla da probije bedem ispred Szcezsnyjevog gola ni u nastavku.

Juventus se ovim trijumfom primakao lideru Interu i imaju 26 bodova, dva manje od ‘Nerazzurra’. S druge strane, Fiorentina je osma sa 17 osvojenih bodova.