Juventus slavio u derbiju kola protiv Rome, Ronaldo prvo ime susreta

U derbiju 21. kola Serie A Juventus je u Torinu pobijedio Romu 2:0 upisavši petu uzastopnu pobjedu u svim natjecanjima.

Domaćine je u vodstvo doveo Cristiano Ronaldo u 13. minuti utakmice. Ronaldo je primio loptu na rubu kaznenog prostora i ljevicom plasirao loptu u malu mrežicu.

Portugalac je tako nastavio čudesan niz – sudjelovao je u 84 pogotka za Juventus od dolaska u Serie A, što je najviše od svih nogometaša. Postigao je 68 golova, te 16 puta asistirao klupskim kolegama.

Konačnih 2:0 postavio je Roger Ibanez autogolom u 69. minuti. Kuluševski je centrirao prema Ronaldu, a Ibanez je u pokušaju da spriječi novi pogodak zvijezde Juventusa zatresao vlastitu mrežu.

Juventus je ovom pobjedom skočio na treću poziciju Serie A s dva boda više i susretom manje od četvrtoplasirane Rome. Vodeći Inter ima susret više od branitelja naslova i pet bodova više.