Juventus stekao veliku prednost u prvom meču polufinala Kupa protiv Lazija, pogodak postigao i Dušan Vlahović!

Nogometaši Juventusa večeras su u Torinu dočekali ekipu Lazija u prvoj utakmici polufinala italijanskog Kupa, te proslavili pobjedu sa uvjerljivih 2:0.

Odradili su izabranici Massimiliana Allegrija veliki posao ove noći, pa će mnogi reći da su već sada osigurali nastup u finalu drugog najvažnijeg takmičenja u Italiji.

Prvo poluvrijeme večerašnjeg meča odigrano je bez pogodaka, ali zato u nastavku uzbuđenja nije nedostajalo, dok su domaćem timu pobjedu donijeli Dušan Vlahović i Federico Chiesa.

Naime, igrao se 50. minut susreta kada je Chiesa asistenciju Cambiasa pretvorio u pogodak za 1:0, da bi svega 14 minuta kasnije golmana gostiju matirao i Vlahović za konačnih 2:0.

Revanš utakmicu polufinala Kupa ova dva tima odigrat će u Rimu na stadionu Olimpico 23. aprila. U drugom polufinalnom duelu sutra se sastaju Fiorentina i Atalanta.