Juventus teže od očekivanog slomio otpor neustrašive Monze i domogao se četvrtfinala Kupa, Chiesa heroj ‘Stare dame’

Nogometaši Juventusa večeras su u okviru osmine finala talijanskog Kupa ugostili ekipu Monze i na kraju slavili konačnim rezultatom 2:1.

Mnogi su ovdje očekivali rutinski trijumf velikana Italije, ali se ‘Stara dama’ morala pošteno namučiti za narednu fazu ovog takmičenja.

Prvi pogodak Juve je postigao već u osmom minutu susreta. Tada je na asistenciju McKenniea mrežu gostiju zatresao Kean i doveo domaće u vodstvo.

Ipak, radovanje navijača kluba kojeg sa klupe predvodi Massimiliano Allegri nije dugo trajalo. Igrao se 24. minut kada se u strijelce upisao Valoti te poravnao rezultat.

Uslijedilo je “mučenje” Juventusa koje je trajalo sve do 78. minuta utakmice. U tim trenucima na scenu stupa sjajni Chiesa koji odlično koristi asistenciju Alexa Sandra i zabija za konačnih 2:1.

Juventus će u četvrtini finala Kupa Italije snage odmjeriti sa ekipom Lazija, a prolazak u polufinale sigurno neće biti lak zadatak za torinsku momčad.