Juventus tijesno savladao Cagliari i bar privremeno preuzeo vrh Serije A

Nogometaši Juventusa uspješno su obavili domaći posao u 12. kolu italijanske Serie A pobjedom nad uvijek nezgodnim Cagliarijem rezultatom 2:1.

‘Stara dama’ je do vrijedne, ali i tijesne pobjede došla golovima u drugom dijelu utakmice. Bremer je nakon sat vremena igre postigao prvi gol na utakmici, dok je u 70. minuti Rugani udvostručio prednost svog tima.

Kada se očekivalo rutinsko odrađivanje posla do kraja od strane Juventusa, gosti su smanjili nakon prve prave šanse.

Dossena je nadskočio domaću odbranu i u 75. minuti zabio za smanjenje rezutlata, dok je samo sedam minuta kasnije isti igrač umalo izjednačio, ali je pogodio okvir gola.

Juventus je tako ipak osvojio tri boda i preuzeo vrh Serije A do sutra, dok je Cagliari 17. sa devet bodova.

U narednom kolu, torinski velikan će u derbiju odmjeriti snage s Interom, a momčad Claudija Ranierija dočekuje Monzu.

U utakmici odigranoj ranije danas, Milan je upisao novi loš rezultat remijem protiv Leccea rezultatom 2:2.