Juventus u finalu srušio Atalantu i po rekordni 14. put osvojio Kup Italije

Nogometaši Juventusa pobjednici su Kupa Italije nakon što su u finalu na Mapei stadionu pobijedili Atalantu rezultatom 2:1. Ovo je bio rekordni 14. osvojeni kup za ‘Bianconere’.

Atalanta je sjajno igrala u prvom dijelu. Imali su inicijativu i nizali prilike, ali je Juventus nakon pola sata igre prvi zatresao mrežu pogotkom Dejana Kuluševskog na asistenciju Westona McKennieja.

Međutim, četiri minute prije odlaska na odmor Atalanta dolazi do potpuno zasluženog izjednačenja, a strijelac je bio Ruslan Malinovsky.

U nastavku susreta Juventus je dominirao i nagrada za bolju igru stigla je u 73. minuti kada je Federico Chiesa pogodio na dodavanje večeras raspoloženog Kuluševskog.

Atalanta je u posljednjih 12 minuta dobila čak četiri žuta i jedan crveni karton. Ipak, do novog izjednačenja nisu mogli pa je Juventus mogao početi s velikim slavljem.