Juventus u nevjerovatnoj završnici stigao do trijumfa protiv Monze i izbio na lidersku poziciju Serije A

Nogometaši Juventusa su večeras u 14. kolu italijanske Serije A na nevjerovatan način stigli do pobjede u gostima kod Monze od 2:1.

Vodstvo je torinskom velikanu donio Adrien Rabiot, kojem je u 12. minuti za gol asistirao Hans Nicolussi Caviglia.

Domaćin je u sudijskoj nadoknadi, tačnije u 91. minuti utakmice, stigao do poravnanja, ali ‘Stara dama’ je stigla da uzvrati i dođe do bitne pobjede.

Činilo se da Juventus rutinski privodi meč kraju, ali u 91. minuti Valentin Carboni pogađa za 1:1 i tako je šokirao igrače i navijače favorizovanog tima.

Međutim, odmah je na drugoj strani uzvratio Juve nakon što je Rabiot prošao po desnoj strani i ubacio na peterac, odakle iz drugog pokušaja loptu u mrežu zakucava Federico Gatti.

Juventus je tako barem privremeno na prvom mjestu Serie A jer ima bod više od Intera, koji ima meč manje, dok se Monza nalazi na devetoj poziciji sa 18 bodova.