Juventus u velikom derbiju pobjedom protiv Intera zadržao nade za plasmanom u Ligu prvaka

Nogometaši Juventusa slavili su u derbiju 37. kola Serije A protiv Intera rezultatom 3:2.

U izuzetno sadržajnom prvom dijelu Juventus je poveo u 24. minuti susreta.

Ronaldov penal je odbranio Handanovič, ali se lopta vratila na nogu Portugalcu kojem nije bilo teško postići pogodak.

Inter je izjednačio također sa bijele tačke. Siguran realizator je deset minuta prije odlaska na odmor bio Romelu Lukaku.

Međutim, tu nije bio kraj iznenađenjima budući da je Cuadrado donio novo vodstvo svom timu.

Drama je izostala sve do samog finiša susreta. Chiellini je autogolom nagovijestio pravi triler do kraja, a heroj ‘Stare dame’ bio je Cuadrado.

Kolumbijac je sa bijele tačke u 88. minuti donio svom timu izuzetno važna tri boda u borbi za Ligu rpvaka.

Juventus se sada nalazi na četvrtom mjestu sa utakmicom više od Lazija. Torinski tim na svom kontu ima 75 bodova.

Inter je već ranije osigurao titulu prvaka i bez većeg pritiska završava ostatak rasporeda Serije A.