Juventusova dominacija nad Udineseom i pobjeda koja najavljuje dobru sezonu, raspoloženi Vlahović blistao

Nogometaši torinskog Juventusa su u 1. kolu italijanske Serie A gostovali kod ekipe Udinesea, te na kraju slavili sa uvjerljivih 3:0.

Već na samom startu večerašnjeg susreta, u drugom minutu, Chiesa je na asistenciju Dušana Vlahovića zatresao mrežu domaćina za prednost od 1:0.

Nije mnogo trebalo ‘Staroj dami’ da stigne i do drugog pogotka na utakmici. Vlahović je u 20. minutu matirao nemoćnog Silvestrija i duplirao prednost gostiju sa penala.

“Tačku na i” kada je u pitanju ovaj duel Juventusa i Udinesea stavio je francuski internacionalac, Adrien Rabiot, koji se među strijelce upisao u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena za konačnih 3:0.

Juve je ovim trijumfom možda i najavio neku dobru sezonu, te se nalazi na drugoj poziciji iza prvoplasirane Fiorentine. S druge strane, momčad iz Udina je posljednji član Serie A. No, tek je početak.