Kad sudbina umiješa svoje prste: Xavi prisiljen spas potražiti u ‘otpisanom’ igraču

Nakon ispadanja u grupnoj fazi Lige prvaka iz Barcelone su najavili početak nove ere koja počinje danas gostovanjem kod Osasune.

Xavi je bio posebno razočaran nakon poraza kod Bayerna (3:0) te je najavio temeljite promjene, međutim nekoliko dana kasnije spas će potražiti u “otpisanom” napadaču.

Odmah po dolasku ambiciozni stručnjak je prekrižio Luuka de Jonga, ponizio je nizozemskog napadača s odlukom da će biti prvi koji napušta Barcelonu u zimskom mercatu.

Ipak, sada su se stvari potpuno okrenule te će upravo 31-godišnji Nizozemac biti najveća napadačka uzdanica Barcelone na gostovanju kod Osasune.

Nakon neočekivane ozljede Memphisa Depaya i ranijeg gubitka Sergija Aguera, Ansu Fatija i Martina Braithwaitea, bivši kapetan PSV-a je praktično jedina Xavijeva opcija u napadu.

De Jong je u posljednjih deset susreta upisao svega 19 minuta, što znači da u prosjeku igra manje od dvije minute po utakmici.

Jedini način da Xavi izbjegne igranje De Jonga u današnjoj utakmici je da se odluči na postavu s “lažnom devetkom” s Ousmaneom Dembelom, ali teško je za očekivati da će doći do toga.