Kakav polufinalni meč Rusa! Medvedev nestvarnim preokretom pobijedio Zvereva i plasirao se u finale Australian Opena

Ruski teniser Daniil Medvedev je nakon zaista epskog preokreta pobijedio Alexandera Zvereva rezultatom 3:2 po setovima i tako se plasirao u finale Australian Opena.

Medvedev, koji je inače šest igrač na ATP listi, danas je savladao trećeg tenisera svijeta, te je nakon četiri i pol sata igre i velikog preokreta slavio sa 3:2, pa smo imali priliku gledati pravi spektakl.

U prvom setu viđena je istinska revija breakova, čak pet, a jedan više napravio je Zverev i poveo sa 7:5. Drugi set je protekao u dominaciji Zvereva koji ga je zahvaljujući dva breaka riješio u svoju korist rezultatom 6:3 i došao nadomak finala.

Na startu trećeg seta Medvedev je imao dvije vezane break lopte, ali ih nije iskoristio. Međutim, to Rusa nije pokolebalo. Ovaj set je otišao u tie-break, dok je Medvedev bio uspješniji i smanjio je na 2:1 u setovima sa 7:6 (4).

Četvrti set također odlazi u tie-break, da bi i njega u svoju korist riješio Medvedev sa 7:6 (5) i odveo meč u peti set. U odlučujućem setu Zverev je u potpunosti podbacio i dozvolio protivniku dva breaka, te je Medvedev slavio sa 6:3 i plasirao se u finale Australian Opena.

Daniil Medvedev će u nedjelju u velikom finalu igrati protiv Jannika Sinnera. Medvedev će igrati za svoj drugi Grand Slam turnir, a Italijan za prvi u karijeri. Podsjećamo, Sinner je ranije danas nadigrao velikog Novaka Đokovića u prvom polufinalnom susretu.