Kakva drama u osmini finala Eura: Ukrajina četvrtfinale izborila pogotkom u 121. minuti​!

U zadnjoj utakmici osmine finala Europskog prvenstva nogometaši Ukrajine su u Glasgowu nakon produžetaka nadigrali Švedsku rezultatom 2:1 pogotkom u 121. minuti.

Ukrajina je povela u 27. minuti pogotkom Zinchenka, a izjednačio je Forsberg u 43. minuti svojim četvrtim pogotkom na ovom turniru.

Ukrajina je u 55. minuti bila korak do nove prednosti, ali Sidorchuk je pogodio stativu. Samo minutu kasnije okvir gola je na suprotnoj strani pogodio i razigrani Forsberg. Odlični Šveđanin pogodio je okvir gola i u 69. minuti.

S obzirom na to da nije bilo više golova utakmice je ušla u produžetke, a u 98. minuti Švedska je ostala s igračem manje. Danielson je prvo dobio žuti karton zbog oštrog starta nad Besedinom, ali glavni sudac Orsato je pogledao snimku i dao crveni karton švedskom stoperu.

Kada je već izgledalo kako ćemo gledati lutriju kaznenih udaraca Ukrajina je zabila za 2:1. Zinchenko je briljantno ubacio, a Dovbyk glavom pogodio za veliku pobjedu.

Ukrajina će u svom prvom četvrtfinalu na Euru 3. jula u Rimu igrati protiv Engleske.