Kakva drama u zadnjih deset minuta! Lyon u 81. imao 2:0, a onda primio tri gola

U susretu 11. kola francuske Ligue 1 Nica je pobijedila Lyon rezultatom 3:2 iako su gosti do 80. minute vodili 2:0.

Lavovi‘ su poveli u 35. minuti pogotkom Ekambija, a na 2:0 je povisio Aouar u 68. minuti. Gosti su do 80. minute imali dva pogotka prednosti, ali u posljednjih 10 minuta sve su prosuli.

U 81. minuti je smanjio Atal, a četiri minute kasnije Lyon je ostao s igračem manje nakon što je “pocrvenio” Kadewere. Poravnao je Delort u 89. minuti iz penala, a u drugoj minuti nadoknade Guessand je pogodio za 3:2 i veliki preokret.

Nica se ovim trijumfom barem privremeno probila na drugu poziciju sa 19 bodova, osam manje od lidera Paris Saint-Germaina.

Lens je na trećem mjestu sa 18 bodova, dok Marseille, Angers i Nantes imaju po 17 bodova. Lyon je na sedmom mjestu sa 16 bodova.