Kakva drama u završnici: Nogometaš Fiorentine autogolom svom timu priredio poraz od Juventusa u Kupu Italije

Momčad Fiorentine poražena je od Juventusa u prvoj utakmici polufinala Kupa Italije rezultatom 1:0.

‘Stara dama’ je na Artemio Franchi stigla znatno oslabljena, te je od samog početka Fiorentina krenula sa ofanzivnom igrom, no ipak pogodaka u prvom poluvremenu nije bilo.

Najveću šansu imao je Bonaventura, ali je Talijan uspio promašiti čak prazan gol. Pored njega, u dobroj situaciji našao se i Ikone, a njegov pokušaj je otišao tik pored stative.

Torinski velikan razbudio se tek u nastavku i imali su neke prilike. Ozbiljnija je stigla 78. minutu kada Cuadrado nije uspio zatresti mrežu domaćih.

Ipak, u drugom minutu sudačke nadoknade Juve dolazi do trijumfa. Venuti lošom reakcijom pogađa vlastitu mrežu za veliko slavlje gostiju.

Večeras je sprski napadač Dušan Vlahović igrao pod velikim pritiskom, s obzirom da je naišao na razne uvrede od navijača bivšeg kluba. Podsjećamo, drugo polufinale između Intera i Milana završeno je bez pogodaka.