Kakva šteta! Sandra Perković u Tokiju ostala ‘milimetar’ kratka za medalju

Jedna od najvećih hrvatskih uzdanica za medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju, 31-godišnja diskašica Sandra Perković, nije opravdala očekivanja.

Sandra je s hicem od 65.01 metra završila četvrta, a za medalju je bilo potrebno 65.72, koliko je bacila brončana Kubanka Yaime Perez.

Srebro je najboljim hicem u svojoj karijeri (66.86) osvojila Njemica Kristin Pudenz, dok je dominantno zlatna Amerikanka Valarie Allman, koja je već u prvoj seriji bacila pobjednički hitac od 68.98 metara.

Bilo je to Sandrino 13. veliko finale i tek drugo na kojem je ostala bez medalje. Na čak devet je trijumfirala, a do sada jedino veliko natjecanje na kojem nije osvojila medalju je bilo njezino prvo Svjetsko prvenstvo u Berlinu 2009. godine.

Na Olimpijskim igrama u Londonu i Riju bila je zlatna.