Kanadi se promašaji obili o glavu, Belgija teškom mukom do minimalne pobjede

Nogometaši Belgije pobijedili su reprezentaciju Kanade u susretu 1. kola grupe F na Svjetskom prvenstvu u Kataru rezultatom 1:0.

Kanađani su hrabro ušli u ovaj susret i tijekom svih 90 minuta bili su vrlo opasni protiv velikog favorita, te su se prezentirali kao sjajna reprezentacija.

Već u osmoj minuti imali su priliku da iz kaznenog udarca doći u vodstvo, ali Davies nije uspio matirati Courtoisa, koji je još jednom pokazao zbog čega je najbolji golman na svijetu.

Nedugo nakon toga, viđena je jedna bizarna situacija. Naime, u 14. minuti pomoćni sudac iz Mozambika Arsenio Maringule svirao je ofsajd za Kanadu, iako je loptu do igrača ove reprezentacija dodao Belgijanac Eden Hazard.

Da stvar bude bizarnija, nakon toga je napravljen očigledan faul i trebao se svirati novi kazneni udarac za Kanađane, ali iz VAR sobe se nisu oglasili.

Novu veliku priliku za Kanadu imao je Hoilett u 16. minuti, ali je njegov udarac otišao pored gola. Prvu priliku za Belgiju imao je Batshuayi u 23. minuti, ali njegov pokušaj je blokiran, a kada se činilo da će se na poluvrijeme otići bez golova, Belgijanci su stigli do, realno govoreći, nezaslužene prednosti.

Batshuayi je poentirao u 42. minuti, a dodavanje je upisao Alderweireld.

Na početku drugog dijela, preciznije u 48. minuti, Kanada je imala novu veliku priliku. Eustaquio je savršeno ubacio, a David šutira glavom tik pored stative gola Belgije.

Opet su prijetili u 81. minuti, ali pokušaj Larina glavom je zaustavio Courtois, nakon čega više nije bilo pravih prilika pred golom Belgijanaca i dvoboj je završen rezultatom 1:0.

Na kraju je Kanada, iako je bila daleko bolja momčad, doživjela poraz od Belgije, a u ovoj grupi još igraju Hrvatska i Maroko. Njihov dvoboj koji se igrao od 11 sati je završen bez golova.