Kane je taj koji donosi bodove Bayernu, Koln kapitulirao i prvaka Njemačke učinio novim liderom Bundeslige

Nogometaši minhenskog Bayerna gostovali su u utakmici 12. kola njemačke Bundeslige ekipi Kolna, te trijumfovali sa minimalnih 0:1.

Već u 10. minutu meča, nogometaš domaćeg tima, Thielmann, izašao je jedan na jedan sa Manuelom Neuerom. Ipak, legendarni golman sjajno brani udarac rivala.

Nakon 10 minuta od pomenute šanse postignut je i jedini pogodak na utakmici. Harry Kane je bio na pravom mjestu u pravo vrijeme, pokupio je jedan odbijanac i postavio, ispostavit će se, konačnih 0:1.

Choupo-Moting, Sane i Coman bili su neki od igrača Bayerna koji su prijetili golu Kolna u nastavku. Međutim, do kraja susreta nisu uspjeli postići novi pogodak.

Bayern je novim trijumfom preuzeo i lidersku poziciju Bundeslige, pa sada imaju bod više od Bayera iz Leverkusena koji svoju utakmicu 12. kola igraju sutra. Koln je zakucan za dno, posljednji su sa samo šest osvojenih bodova i predstoji im grčevita borba za opstanak.