Kane nastavio sjajan niz protiv Evertona, Tottenham riješio veliki derbi u svoju korist za vrh tabele

Nogometaši Tottenhama savladali su na domaćem terenu rivale Evertona rezultatom 2:0 u sklopu 11. kola engleskog Premiershipa.

Na prvi pogodak velikog derbija čekao se do 59. minuta kada Harry Kane realizuje kontroverzan penal kojeg je sam izborio.

Ovo je za engleskog golgetera bio 14 pogodak na 15 utakmica u Premiershipu protiv ‘Karamela’.

Trijumf je potvrdio Hojbjerg u 86. minuti nakon fenomenalne kombinacije sa Bentacurom.

Tottenham je zahvaljujući ova tri boda ponovo na vrhu tabele, odnosno trećoj poziciji sa 23 boda, koliko uz utakmicu manje ima i Manchester City.

Everton se nalazi na 14. poziciji i ima 10 bodova uz skor od dvije pobjede, četiri poraza i isto toliko remija.