Kane tragičar Engleske, Francuska riješila derbi i zakazala polufinale protiv Maroka

Nogometaši Francuske plasirali su se u polufinale Svjetskog prvenstva pobjedom nad selekcijom Engleske rezultatom 2:1.

Francuzi su bolje otvorili susret i stigli u vodstvo golom Aureliena Tchouamenija u 17. minuti susreta.

Zvijezda Real Madrida je strahovitim i neodbranjivim udarcem matirala Pickforda i tako nagovijestila spektakl u nastavku susreta.

Engleska je ubrzo po primljenom golu zagospodarila terenom i plod takve igre stigao je u 53. minuti.

Tchouameni je u kaznenom prostoru srušio Saku, a siguran realizator najstrožije kazne bio je Harry Kane.

I nakon poravnanja, Engleska je bila konkretniji rival i ‘Tricolori’ su sa mnogo sreće uspjeli sačuvati svoj gol u velikom naletu rivala.

Ipak, kako to obično bude slučaj, sve promašaje rivala iskoristio je maestralni Giroud udarcem glavom na asistenciju Griezmanna u 78. minuti susreta.

Trenutak odluke dogodio se u 82. minuti kada drugi penal promašuje Kane i tako postaje najveći tragičar svoje selekcije sa kapitenskom trakom na ruci.

Francuska je mirno privela kraju utakmicu i zakazala polufinale Mundijala sa selekcijom Maroka. Susret je na programu u srijedu.

Drugi polufinalni par čine Hrvatska i Argentina, a oni će svoj meč odigrati u utorak.