Kaneov hattrick i nevjerovatan pogodak: Bayern priredio Darmstadtu debakl koji će dugo pamtiti

Nogometaši minhenskog Bayerna danas su na Allianz Areni dočekali ekipu Darmstadta u utakmici 9. kola njemačke Bundeslige, te na kraju slavili sa visokih 8:0.

Međutim, ono što je na poseban način obilježilo današnji susret jesu crveni kartoni i partija Harryja Kanea. Naime, domaćin je dobio jedan, a gost čak dva crvena kartona.

Već u četvrtom minutu “pocrvenio” je Kimmich, da bi kasnije istu sudbinu doživjeli Gjasula u 21., odnosno Maglica u 41. minutu u ekipi Darmstadta. Iz prvog poluvremena još vrijedi istaknuti poništen pogodak Sanea zbog ofsajda.

No, u nastavku nije bilo spasa za gostujući tim. Kane je u 51. minutu “otvorio paljbu”. Zatim su redom zabijali Sane, Musiala i Sane ponovo, a nakon čega je u 69. minutu uslijedio spektakularan pogodak Kanea sa svoje polovice.

U 71. minutu među strijelce se upisao i Muller, dok je u 76. minutu opet pogodio Musiala. “Tačku na i” kada je u pitanju današnji meč stavio je raspoloženi Kane pogotkom u 88. minutu za konačnih 8:0.

Bayern je sada lider Bundeslige sa 23 osvojena boda, ima bod više od prvog pratioca Bayera iz Leverkusena. S druge strane, Darmstadt je tek 14. sa sedam bodova.