Kaos na susretu Netsa i Raptorsa: Durant se našao u nestvarnoj situaciji, NBA poslao bizarno obrazloženje

Brooklyn Netsi sinoć su na svom terenu poraženi od Toronto Raptorsa rezultatom 123:117, ali u središtu pozornosti bila je bizarna situacija s najvećom zvijezdom domaćina Kevinom Durantom.

Naime, Durantu je zabranjeno da počne susret jer je bio u kontaktu s jednom osobom koja je čekala rezultate testiranja na koronavirus. Premda je Durant u prethodna 24 sata imao čak tri negativna nalaza, čelnici lige su mu zabranili da kroči na parket od početka, a ‘zeleno svjetlo’ je dobio u osmoj minuti prve četvrtine.

Tako je Durant bio na bizaran način prisiljen prvi put u svojoj NBA karijeri u kojoj je odigrao 867 susreta ne biti u početnoj petorci.

Međutim, tu nije bio kraj bizarnostima. Sredinom treće četvrtine stigao je pozitivan nalaz osobe s kojom je Durant bio u kontaktu, te je jedan od najboljih košarkaša lige smjesta odstranjen s parketa i poslan u svlačionicu “iz mjera predostrožnosti“.

Ova odluka NBA lige je u potpunosti razljutila Duranta koji je na Twitteru nakon utakmice poručio da je to sve PR taktika lige, te da “fanovi nisu glupi” i da ih se “ne može prevariti”.

Za 19 minuta provedenih u igri Durant je ubacio osam koševa uz šest skokova i pet asistencija.

Durant je poslan u karantenu, dok je ostatak njegovog tima nakon utakmice otputovao u Philadelphiju gdje će večeras odmjeriti snage sa Sixersima.