Kapiten Crvene zvezde jasan poslije utakmice sa Cityjem: Nisam zadovoljan porazom, ali čestitam suigračima

Manchester City je u prvom kolu grupe G najelitnijeg klupskog takmičenja, Lige prvaka, savladao Crvenzu zvezdu sa uvjerljivih 3:1.

Tim iz Beograda je senzacionalno vodio nakon prvih 45 minuta, no osjetila je Crvena zvezda na svojoj koži čuvenu izreku “ne diraj lava dok spava” i na kraju mogu biti zadovoljni krajnjim ishodom.

Utakmica je završena trijumfom popularnih ‘Građana’ rezultatom 3:1, a svakako vrijedi napomenuti i to da su izabranici Pepa Guardiole uputili preko 30 udaraca prema golu gostiju.

Po završetku susreta svoj komentar na sva dešavanja dao je i kapiten Crvene zvezde, Aleksandar Dragović, koji je uprkos porazu čestitao svojim suigračima na borbi i organizaciji.

“Nisam zadovoljan porazom, ali čestitam suigračima. Šteta što smo primili pogodak odmah na početku drugog poluvremena. Bilo je lijepo igrati protiv Cityja, možete naučiti od njih. Moramo biti ovakav snažan i organizovan tim ako želimo uspjeh”, poručio je Dragović.

Naravno, bez obzira što se iz Manchestera vraćaju bez ijednog boda, igrači i stručni štab momčadi iz Srbije mogu uzdignute glave na put kući jer se nimalo nisu obrukali kod evropskog giganta.